CO JE ČOČKA

Názory na Čočku se liší člověk od člověka a nejsou příliš vyhraněné ani v samotné kapele. Zde je několik výroků které to snad trochu osvětlí..

Čočka je typická pohřebním tempem a ponuře romantickými texty. Není koncertu, kdy by nedošlo alespoň k nepatrné personální změně, ovšem kapele to na kráse a síle rozhodně neubere, možná spíše naopak. Těžko říci, zda již pevné jádro skupiny rezignovalo na stabilní formu kapely, či obměny Čočky vnímat coby vrchol přirozeného vývoje.
(Fido, Mlýn 2003)

No a než jsme zabalili a odjeli, stihli jsme ještě nekonečnou zvukovku a pak 3 písničky hipíckého ansáblu, který se prý jmenoval Čočka - ale to byla opravdu čočka! Jako když se zhulí družina praotce Čecha, vezme flétny a začne vyvolávat lesní bůžky.
(kapela Houpací Koně, Krákor 2005)

Divný jméno... Co to může hrát? Těžko říct - někdo říká "středověký rock", někdo "agropunk" (každopádně punkeři bývají ve svém očekávání punku velice zaskočeni), snad underground...
Každopádně je to sdružení skoromuzikantů, které se snaží převést vlastní poezii do hudební formy a vzniká z toho svérázný guláš. Nejsme vždy dokonalí, ale snažíme se ze všech sil..

(Blanka ve snaze vymyslet nějakou kloudnou definici)

Kultura má i stinné stránky
(Jiřík skoro před každým koncertem)

Čočka není jen jídlo nebo slangový výraz, ale i kapela
(článek Pepy Jindráka a Romantické družiny na stránkách Pěti polí)

Na podiu právě probíhá něco, co jsem označil "Na hipísáckém pohřbu 4". Že se tohoto účastní i Babák hodnotím jako taktéž velmi smutné
(Krum)